Opalování

Pravidla pro zdravé opalování

 1. Minimální a maximální dobu opalování přizpůsobte fototypu Vaší kůže a výkonu solária, nechejte si vždy poradit od personálu.
 2. Dávky je možno postupně zvyšovat, max. o 2-3 minutky, nejlépe je chodit 3x týdně, obden, maximálně však 20 - 30x za rok tj. 2 opalovací kůry
 3. Před návštěvou solária nebuďte hladoví a bez tekutin, nepijte alkohol.
 4. Před opalováním nepoužívejte make-up, antiperspiranty, parfém, citrusové krémy, či kosmetiku obsahující aha kyseliny, nebo jiné nežádoucí složky zvyšující fotosenzibilitu kůže.
 5. Odličte se a sundejte šperky. Natřete se vhodnou solární kosmetikou, šetříte kůži i peníze. Rychle se opálíte a zároveň chráníte pokožku. Při opalování se mírně hýbejte, neprokrvené místa se neopálí.
 6. Pokud berete nějaké léky, poraďte se lékařem!
 7. Pokud vaše pokožka z neznámých důvodů negativně reaguje, prosím, oznamte nám to a přerušte opalování.
 8. Používejte ochranné brýle.
 9. Po opalování se nesprchujte nejlépe 10 hodin, aby nedošlo k přerušení pigmentace.
 10. Pokud máte permanentní make-up, četné znaménka, chraňte si je v soláriu krémem s vysokým UV filtrem.
 11. Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci.
 12. Pokud jste nachlazení, nebo nemocní, odložte opalování až vám bude dobře.

Doporučení, indikace a kontraindikace opalování:

Pro fototyp 1 se opalování jak na sluníčku tak v soláriu nedoporučuje vůbec!

Indikace: opalování pouze pro zdravou pokožku zdravého jedince, vhodné na podporu léčby akné, lupénky, seborey, deprese, revmatické potíže, doplnění vit. D3 a další. Vhodné na posílení pigmentace pokožky před dovolenou.

Kontraindikace: Spálení kůže. Kůže s výskytem četných rizikových znamének, nehojící se rány, hyperpigmentace, rozšířené žilky, křečové žíly, abces, furunkl, akné rosacea, neléčený vysoký tlak, nízký tlak, užívání antikoncepce(hyperpigmentace), chemoterapeutika, antibiotika, užívání léků zvyšujících reakci na UV záření, nachlazení, teplota, onemocnění virového původu, pásový opar, opar na rtech, onemocnění očí, zánět spojivek, plísně na nohou, rukou, atd. Genetická dispozice melanomu v rodině. Solárium není vhodné pro těhotné ženy a děti do 18 let.

Upozornění: Záření v soláriu silně zvyšuje reaktivitu kůže, respektujte, prosím, naše doporučení. Přemíra opalování může oslabit imunitu kůže, urychlit předčasné stárnutí kůže, vznik znamének a podílí se na vzniku kožních změn, které můžou být i životu nebezpečné. Doporučujeme, nechávejte si pravidelně kontrolovat znaménka u kožního lékaře, min. 1x ročně. NIKDY se neopalujte stejný den na soláriu a na sluníčku.

Používejte opalovací krémy určené pouze do solária, zesilují zbarvení pokožky, tím se snižuje výrazně počet opalování, užívejte beta-karoten. Znaménka hodně pigmentovaná natírejte krémem s UV 20-30 filtrem. Používejte ochranné brýle! (hrozí záněty spojivek, rohovky)

V našem studiu dodržujeme přísná kriteria na provoz solária, provozní deník je dispozici k nahlédnutí. Solárium je po každém klientovi desinfikováno.

Přejeme vám příjemné a zdravé opalování.

Cena solária od 18,-Kč/minuta