Permanentní make-up

Permanentní make-up (dále jen PMU) se provádí speciálním pigmentem a tenkou  sterilní jehličkou zhruba 0,3mm do pokožky tj. vrchní části kůže, kde se pigment usadí a postupem času z něj  vyrůstá. Používáme jen ty nejkvalitnější mikropigmenty  schválené dle přísných norem EU. Neobsahují konzervační látky a jiné nebezpečné chemie, které můžou vytvářet alergie a jiné negativní reakce. Při tom všem si zachovávají svou barevnou stálost a působí velmi přirozeně.

Permanentní make-up provádí Edita Malcová. Každoroční semináře u nejlepších odborníků v Evropě se odráží na stále více rozrůstající  spokojené klientele.

Obočí

Nejoblíbenějším úkonem u klientek je tetování obočí.

Provádí se různými technikami. Nejpřirozenější vzhled vzniká použitím vláskové metody, při níž se jemnými tahy vytváří uměle namalované chybějící chloupky. Používají se i kombinace více hnědých až hnědošedých odstínů. Kladu důraz na přirozený tvar. Novější  3D metoda je vlastně propojení vláskové metody s kombinací různých odstínů barev, které pak vytváří plastický vzhled obočí.

Rty

Druhá nejoblíbenější metoda tetování u klientů.

Provádí se kontura, kontura včetně výplně a výplň včetně 3D efektu.

U konzultace si zvolíte styl a barevnost aplikace. Rádi Vám poradíme, pokud si nebute jisti. Odstínů je celá řada. Důležité je ponechat rtům přirozený vzhled. Rty nepřemalováváme mimo na okolní kůži (tzv. kačení pusa).

Výhody u tetováže rtů : žádná rozpitá kontura v okolí, sexy vzhled, optické zvětšení rtů, atd.

Klientky trpící na Herpes, musí být před aplikací přeléčeny lékem Herpesin. 4 dny před a 3 dny po aplikaci.

 

Oční linky

Oči jsou ozdobou každé ženy. Dnešní móda klade důraz na horní linkyOpticky se oči otevřou, zvětší, orámují. Linka zahušťuje řasy, dává jim směr. Linky děláme ultra tenké (pouze v místě spojení kořínků řas) až extra strong včetně koncové špičky. Při konzultaci předvedu a nakreslím. Doporučuji hodinu před aplikací si vzít Paralen 500mg.

 

Předělávky nebo korektury:

Bohužel se stále častěji musím zabývat nepodařeným nebo špatně provedeným permanentem od jiných "odbornic". Je to až smutné co se tímto způsobem dá pokazit. Ale naštěstí nic není neopravitelné.

Předělávka tetování je nutná v případě, že tetování nesplňuje vaše očekávání. Barva nebo tvar není v pořádku. Tady se musí klient obrnět trpělivostí . Provádí se  speciálním roztokem , který odstraní postupně tyto chyby. Cena provedení od 1800,-Kč.

Odstranění Pico laserem je další novinkou v našem studiu. Opakování záleží na složení a hloubce pigmentu. Cena od 1000,-

Poté se může aplikovat  nový PMU.

 

 

 

Všeobecné rady před a po aplikaci, prosím, čtěte pozorně:

PMU je velkým praktickým pomocníkem pro zdravou ženu kteréhokoliv věku. Oceníte ho jak v každodenním životě tak i v extrémních podmínkách. Drží 24 hodin denně, nerozmazává se, je odolný v horku i v zimě. Zvýrazní kontury obličeje - oční linky, obočí, kontury rtů. Nesmí ale v žádném případě nahrazovat líčení - může to působit velmi nepřirozeně.

Trvanlivost PMU (1 - X let)  je dána hlavně sytostí pigmentu (světlejší odstín bledne rychleji), typem kůže (mastná - pórovitá plet´ pigment vyplavuje), špatným zdravotním stavem, užívání některých léků, psychickým stavem (stres, deprese, atd.), vnějšími vlivy (opalování, úraz, nevhodná kosmetika, atd.).

Klientka musí při aplikaci být zcela zdráva a psychické pohodě. Nesmí užívat léky jako antibiotika, léky na ředění krve, štítnou žlázu atd. - a to minimálně tři týdny před úkonem. Taktéž před tetováním nesmí být min. 2 měsíce herpes simplex.

Návštěva zahrnuje konzultaci ( seznámení s PMU, zvolení tvaru a barvy), dále umrtvení daného místa speciálním krémem a samotné tetováže. Doba trvání cca 2  hodiny. Po tetování bývá místo tmavší (než původní návrh), může být i mírný otok a zvýšená citlivost. Do dvou dnů otok zmizí, ale stroupek se hojí pozvolna pomalu 5 až 10 dnů. 

Doporučení při hojícím procesu: 24 hodin po aplikaci  papírovým kapesníkem odsávejte tkáňový mok. Až do vyhojení místo nenamáčejte!! Taky se nesmí líčit. Spěte pouze na zádech, jinak si strhnete strup. Žádné násilné strhávání či odlupování stroupků ani při svědění! Zůstavá tam mezera. Ošetřujte krémem max. 1-2 denně, ale jen velmi málo pouze na zvláčnění. Místo nesmí zůstat po natření mastné. Speciální krém dostanete od nás zdarma. Do očí kapat pouze Ophtalmo-Septonex. Otok chladit tzv. gelovými brýlemi.

Do vyhojení: žádné solárium, bazény, posilovny, krémy s AHA kyselinou, rtěnky, pudry, nepijte alkohol, omezte kouření, omezte kofein, nelakujte si vlasy (mění se pigmentace).
Dovolenou na sluníčku nebo u moře si neplánujte dříve než 2 měsíce po PMU.
Pozor, po vypadání stroupků barva zesvětlá až o 40%!  Další návštěva po osmi týdnech zahrnuje konrolu a případné doplnění, dotvarování. Způsob hojení a ošetřování je stejné. 
 

POZOR! Do dvou let po aplikaci tzv. oživujeme tetování! Na oživení je 50% sleva. Cena pak zahrnuje jednu návštěvu. Případná korekce se doplácí dle aktuálního ceníku.

Domácí příprava před PMU:

14 dnů předem užívejte vit.C 500mg denně + vit. B-komplex, ženy se zvýšenou krvácivostí užívejte přípravek Ascorutin 14 dnů předem, 3 dny předem bez solária, před aplikací obočí 48 hodin NETRHEJTE, horní ret 48 hodin NEEPILOVAT, 24 hodin bez alkoholu, minimálně 12hodin před aplikací si místo neličte a nenatírejte krémem, 4 hodiny  před žádná káva nebo černý čaj, nekuřte, buďte NAJEZENÁ! U klientek s vysokým tlakem je možné tetovat až po čtyřech hodinách užití léku.

Klienti trpící na herpes rtů musí být před PMU rtů přeléčeni lékem Herpesin.

 Diagnozy, při níž vznikají, nebo můžou vznikat komplikace

sklon ke keloidům (nebezpečí zjizvení)
citlivá pleť
mastná, pórovitá pleť
kožní onemocnění v místě aplikace- ekzémy, lupénka, akné, znaménka, pigmentace
psychický stav( stres, deprese, rodinné tragedie)
- u převislých očních víček je PMU nevhodné – lepší po odstranění
diabetes ( při dietě ano, při píchání inzulínu na doporučení lékaře)
zvýšená krvácivost (doporučení lékaře)
choroby srdce a cév (doporučení lékaře)
štítná žláza ( špatně to chytá, kortikoidy vyplavujou, rychleji to bledne)
alergie na desinfekce
alergie na kov - jehly
alergie na anestetika
užívání acylpirinu nebo jiných léků na tzv. ředění krve (vysadit 28 dnů před PMU)
užívání antibiotik (min. 3 týdny před)
nachlazení, rýma, bolest v krku, hlavy, kašel, menzes, těhotenství, šestinedělí
neléčený vysoký tlak
zdravotní sestry po PMU rtů nesmí nosit do vypadání stroupků roušku
při poruše imunity např. po chemoterapii, provádět nejdříve za 6 měsíců
vysoký nitrooční tlak
kontaktní očky, vysoká citlivost očí, časté záněty spojivek
dva měsíce bez herpesu simplex, klientům, kt. se opar občas vyskytne, se po PMU rtů
z 90% opar objeví a to v nemalé míře (potřeba více korekcí), nepoužívat Zovirax a Vectavir
- užívání léků na posílení imunity (nechytá to)
POZOR: Zdravotním sestrám, kadeřnicím, manikérkám a lidem pracujícím ve vlhkém prostředí nebo s chemií doporučujeme tetování provádět v době dovolené. ( Silně se ruší pigmentace).

 

 

Obočí nové vláskové, pudrové, compact  4500,-Kč

Obočí korekce do 3 měsíců 1450,-Kč do půl roku, druhá korekce 980,-Kč

Obočí oživení nejdéle do 1,5 roku 3500,-Kč

Obočí po více než 1,5 roku sleva 15% 3800,-Kč

 

Linky horní 3500,-Kč

Linky dolní 2500,-Kč

Linky horní a dolní sleva 5200,-Kč

Linky korekce do 3 měsíců 1450,-Kč , druhá korekce 980,-Kč

Linky oživení do 1,5 roku 50% sleva , po 1,5 roku sleva 15%

 

 

Rty kontura včetně výplňe 4900,-Kč

Rty korekce do 3 měsíců 1600,-Kč, druhá korekce 980-Kč, oživení do 1,5 roku 3900-,Kč

po 1,5 roku sleva 15% 4100,-Kč

Ceny jsou platné od 1.9. 2023